Український
науково-практичний журнал
урологів, андрологів, нефрологів

В.П. Стусь, М.М. Моісеєнко, О.М. Волик, Н.В. Дубовська, С.В. Пономарь, В.Г. Кононенко

Клінічний випадок, досвід та результати лікування синдрому Циннера

РЕФЕРАТ

Розвиток сечової та статевої систем взаємопов’язаний. Закладання та формування органів сечостатевої системи проходять складний метаморфоз. На етапі ембріогенезу виділяють три генерації видільних органів: перед-нирка, первинна нирка (мезонефрос) і остаточна нирка. Порушення формування і розвитку мезонефроса та її протоку (Вольфова протока) у ембріона чоловічої статі веде до формування рідких вроджених вад розвитку - пентади мезонефрального протоку і синдрому Циннера.

Для синдрому Циннера характерні: одностороння ниркова аплазія, кіста сім’яного міхурця, обструкція сім’явиносної протоки. Клінічно синдром проявляється під час максимальної сексуальної та репродуктивної активності чоловіка. Специфічних симптомів для даного захворювання не існує. Пацієнти скаржаться на тазовий біль, біль в промежині, дизурічні розлади, домішок крові у сечі та спермі, безпліддя.

В статті представлений клінічний випадок пацієнта з синдромом Циннера. Діагностика проводилася на підставі скарг, анамнезу захворювання, даних ультразвукового дослідження нирок та органів малого тазу. На тлі консерва- тивної терапії був досягнутий позитивний результат лікування.