Український
науково-практичний журнал
урологів, андрологів, нефрологів

О.В. Люлько, В.П. Стусь

Iсторiя розвитку урологiї в Днiпропетровськiй областi

РЕФЕРАТ

До початку 30-х років урологічна допомога населенню розвивалась двома шляхами: знизу у венерологів, цистоскопістів та згори, як розділ хірургії.

У 1923 році завідуючим кафедрою загальної хірургії Дніпропетровського медичного інституту призначений доктор медичних наук, професор В.Н. Деревянко, який очолював її по 1930 рік. Базою клініки було хірургічне відділення міської лікарні №2. Після гарної школи С.П. Федорова він першим впровадив інструментальні урологічні дослідження та операції на сечових шляхах у Дніпропетровщині.

У 1923 році у міській лікарні №2 м. Дні-пропетровська було розгорнуто 20 урологічних ліжок, які стали базою Дніпропетровського інституту вдосконалення лікарів та базою доцентського курсу з урології медичного інституту, який очолював доцент Б.Т. Фукс.

У травні 1935 р. у Дніпропетровську організовано урологічне товариство, як секція Українського урологічного товариства. Воно об’єднало урологів, цистоскопістів, венерологів, хірургів, гінекологів. Першим головою товариства був обраний доцент Борис Тимофійович Фукс.

У 1974 році головою Дніпропетровського науково-практичного товариства обраний професор О.В. Люлько у той же рік на базі урологічного відділення обласної лікарні ім. I.I. Мечникова організована кафедра урології, яку очолив доктор медичних наук, професор О.В. Люлько.

Досягнення урологів області дозволили у жовтні 1990 р. провести Президиуму республіканського наукового товариства урологів у Дніпропетровську III з’їзд урологів України.

За ініціативою кафедри у 1996 р. розпочато видання журналів «Медичні перспективи» та у 1997 р. українського науково-практичного журналу «Урологія».

Кафедра урології, оперативної хірургії та топографічної анатомії за наказом ректора ДДМА була створена шляхом об’єднання кафедр урології, оперативної хірургії та топографічної анатомії. С 1 жовтня 2011 року завідуючим кафедрою призначений д.мед.н., професор Стусь Віктор Петрович.

У теперішній час із 133 урологів Дніпропетровської області працюють 3 доктора медичних наук, 15 кандидатів медичних наук, 3 з них - доценти, 22 - мають вищу кваліфікаційну категорію, 40 - першу та 29 - другу.