Український
науково-практичний журнал
урологів, андрологів, нефрологів

Р.М. Молчанов

Цитокiновий профіль у хворих на рак сечового міхура на фоні дії пробіотика А-бактерина

РЕФЕРАТ

Пробіотики є перспективними препаратами для проведення ад'ювантної терапії у пацієнтів з перехідноклітинним раком сечового міхура. Особливості дії їх на місцевий імунітет мало вивчені.

Метою дослідження було вивчення динаміки вмісту цитокінів фактора некрозу пухлини (ФНП)-альфа, інтерферону (ІФН)-гамма, інтер­лейкінів (ІЛ)-1, -2 і -6 в сечі й сироватці крові хворих на рак сечового міхура під впливом одноразової внутрішньоміхурової інстиляції про­біотика А-бактерина, що містить Aerococcus viridans 167.

Матеріали і методи. 29 пацієнтам з по­верхневим раком сечового міхура за 1-5 діб до оперативного втручання проводили одноразову внутрішньоміхурову інстиляцію пробіотика А­бактерина. Надалі пацієнти отримували стан­дартну терапію, регламентовану затвердженими протоколами лікування пацієнтів, що стражда­ють на рак сечового міхура. Рівень ФНП-альфа, ІФН-гамма, ІЛ-1, ІЛ-2 і ІЛ-6 у сечі і сироватці крові визначали за допомогою імунофермент­ного аналізу з використанням моноклональних антитіл.

Результати та висновки. Одноразова інс­тиляція А-бактерина в сечовий міхур не вик­ликає достовірних змін вмісту ІЛ-2, ІЛ-6 в сечі, ФНП-альфа і ІФН-гамма в сечі і сироватці крові у хворих на рак сечового міхура. Зростання вмісту ІЛ-1 в сечі після одноразової інстиляції А­бактерина доповнює антагоністичну активність аерококів і, можливо, є однією з ланок їх про­типухлинної активності.