Український
науково-практичний журнал
урологів, андрологів, нефрологів

В.П. Стусь, М.М. Моісеєнко, Ю.Ю. Цепелєв, С.В. Шомченко, О.О. Можейко, М.В. Агафонов, М.В. Краснов, В.В. Коштура, О.Г. Ольховська, Е.Л. Фіделєв, К.А. Храм

Оцінка ефективності та безпеки силодозину у лікуванні симптомів нижніх сечових шляхів і ноктурії у пацієнтів із доброякісною гіперплазією передміхурової залози

РЕФЕРАТ

Симптоми нижніх сечових шляхів на тлі доброякісної гіперплазії передміхурової залози складають часту проблему у чоловіків старшої вікової групи і виникають у 43% випадків після 70 років. Для усунення цих симптомів (у т.ч. і ноктурії) використовували лікування препаратом Урорек (силодозин) у дозах 4 мг і 8 мг на добу протягом 1-2 місяців. У дослідженні брали участь 236 па-цієнтів із доброякісною гіперплазією передміхурової залози. Вік пацієнтів від 52 до 88 років. Ефективність дії препарату на симптоми захворювання оцінювали за шкалою IPSS та кількістю нічних сечовипускань. Одночасно проводили моні-торинг показників артеріального тиску у всіх пацієнтів.

Встановлено, що через 8 тижнів лікування відзначається зниження IPSS у пацієнтів, які отримували препарат у дозі 8 мг на добу, з 18,9± 9 балів до 12,3±6 балів (31%). У пацієнтів, які отримували препарат у дозі 4 мг на добу, зниження балів склало від 16,0±8 до 11,3±5 (29%). Кількість нічних сечовипускань зменшилась у першій групі на 68%, у другій - на 51%. Побічний ефект у вигляді ретроградної еякуляції, прямо корелював із зниженням симптомів нижніх сечових шляхів. Препарат суттєво не впливав на стан артеріального тиску у пацієнтів на всіх етапах лікування.

Проведене дослідження показало достатньо високу ефективність використання препарату Урорек (силодозину) для лікування розладів сечопуску у пацієнтів із доброякісною гіперплазією передміхурової залози.